Σας ενημερώνουμε για τις δράσεις τις οποίες θα διοργανώσει και στις οποίες θα συμμετάσχει το σχολείο μας στο πλαίσιο του εορτασμού της επετείου της 25ης Μαρτίου

Παρασκευή, 24 Μαρτίου 2017

• Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου θα πραγματοποιηθεί γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις  9:30 π.μ. το πρωί, χωρίς τσάντες, και θα σχολάσουν στις 10:30 π.μ.. Το ολοήμερο τμήμα δεν θα λειτουργήσει.
  • Το τμήμα της παρέλασης θα αναχωρήσει από το σχολείο για την κατάθεση στεφάνου στις 15:20. Πρώτα, θα καταθέσει στεφάνι στο Μνημείο Μικρασιατικής Μνήμης και στη συνέχεια το τμήμα θα ακολουθήσει την πορεία της στεφάνωσης.  Οι μαθητές δεν θα επιστρέψουν στο σχολείο, θα αποχωρήσουν από την Πλατεία Μιαούλη, μετά το τέλος της στεφάνωσης.

Σάββατο, 25 Μαρτίου 2017

• Το τμήμα της σημαίας -σημαιοφόρος και οι παραστάτες της 25ης Μαρτίου – θα πρέπει να βρίσκονται στις 10:15 π.μ. στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου για την επίσημη Δοξολογία.
  • Το τμήμα της παρέλασης στις 11:00 π.μ.  θα πρέπει να βρίσκεται πίσω από το Δημαρχείο για την παρέλαση.